Změna ERP Systému : Analýza Vašich potřeb, Výběr vhodného dodavatele ERP, Implementace

Datum: 23. 07. 2019Výběr nového ERP a jeho následná implementace je služba, kterou nabízíme od samotného začátku.

Vzhledem k nasbíraným zkušenostem i rostoucí poptávce našich klientů, jsme se rozhodli začít Vám "Změnu ERP systému" nabízet jako komplexní balíček služeb, které Vám pomohou vyřešit všechny fáze související s výběrem, vyhodnocením, rozhodnutím, následnou implementací a také zpětným vyhodnocením celého projektu.

Služba "Změna ERP"  je rozdělena na tři základní části:

ANALÝZA VAŠICH POTŘEB  -  co vlastně hledáte, proč chcete ERP měnit, v jakém oboru podnikáte, co od ERP očekáváte, jak fungují Vaše procesy teď - výstupem pak je jasné zadání pro výběr nového ERP, rozsah funkcionalit, které potřebujete včetně integrace vhodných optimalizací/ automatizací stávajících procesů

VÝBĚR VHODNÉHO DODAVATELE - tato část vychází z předchozí analýzy a jejím cílem je vybrat spolu s klientem vhodné dodavatele v rámci tzv.long-listu (RFI), zajištění celkového srovnání a doporučení pro sestavení short-listu. Následuje výběr a srovnání cenových nabídek short-listu (RFP), výběr vítěze, dotažení smluvních náležitostí a nastavení postupu pro implementaci

IMPLEMENTACE NOVÉHO ERP - možná nejnáročnější část, kdy pro Vás koordinujeme jak utlumování a hladký přechod ze stávajícího ERP na nový systém, tak řádnou integraci a nastavení v rámci Vašeho IT ekosystému, návazných procesů atp. Toto je ryze projektová aktivita, kterou kompletně dokumentujeme a řídíme Vaše zdroje tak, aby implementace proběhla co nejrychleji s minimálním dopadem na čas Vašich zaměstnanců a pochopitelně s minimem výpadků atp.

Následuje kompletní předání implementace, revize a vyhodnocení celé akce s tím, že často ještě dohlížíme na doladění zbylých aktivit a nastavování systému.

Praxe ukazuje, že pokud se společnost s podobnými projekty obrací na zkušenou konzultantskou společnost, šetří nejen čas svých zaměstnanců, ale eliminuje tak i riziko špatného a ve finále třeba zbytečně drahého řešení, nevyužité funcionality ERP systému nebo naopak poddimenzovaný systém neodrážející růst a rozsah společnosti, znalosti uživatelů atp.

V číslech – dokážeme Vám uspořit minimálně 20 % veškerých nákladů, které byste do celé akce museli investovat bez naší integrace. Dalších minimálně 30 % veškerých nákladů pak šetříte díky odbornému přístupu k identifikaci a odstranění potenciálních rizik, souvisejících s implementací nového systému do ekosystému Vaší společnosti.

Úspora v podobě klidného spaní a eliminace frustrace z nesprávného výběru, je pak k nevyčíslení.

Řešíte-li aktuálně podobnou záležitost, dejte nám o tom vědět.

Rádi pomůžeme.

 

 

Mohlo by se vám taky líbit

Zobrazit všechny články