PROJEKTY? Nezastavujeme! Máme zpoždění....

Datum: 29. 03. 2020Proč? Pokud jste se jako řada odpovědných manažerů, CFO, CEO a dalších, začali v současné době koncentrovat na co nejrychlejší identifikaci úspor a kromě benefitů a dalších nemandatorních výdajů hodláte škrtat i Vaše rozvojové aktivity, projekty digitalizace, automatizace a celkově optimalizace, nedělejte to!

Pokud jste měli dobře nastaven cíl, čtěte business case k projektu s jasnými přínosy, je to přesně to v čem má smysl pokračovat a rozhodně dotáhnout dokonce. Možná se Vám naopak v aktuálním dění podaří koncentrovat jinak zaneprázděné kapacity na dotažení a zrychlení některých projektů natolik, že je dodáte v předstihu a to se určitě vyplatí!

V dnešních dnech máme zkušenost s dvěma druhy přístupů. Ti, kteří následují ten první, začali spořit prostřednictvím frenetických škrtů v rozpočtu bez hlubší úvahy nad reálnými dopady, s tím, že jim podobná "úspora " přinese sice okamžité odlehčení cash flow, ale bohužel neumožní dosáhnout očekávané optimalizace byť za delší dobu, zato trvalou a daleko vyšší než jednorázový škrt v podobě nákladů na koordinátora projektu.

Ti druzí, a my jsme rádi, že v této slupině jsou i naši klienti a partneři, si nechali zrevidovat projekt od projektu, jeho přínosy, celková očekávání, rozsah a konrétní přínosy. Pravdou je, že jsme pozastavili, tedy neškrtli, jen jednu desetinu všech projektů v portfioliu s tím že se ve vetšině případů jednalo o projekty a procesní změny závislé na fyzické realizaci některých dílčích kroků, což je bohužel momentálně opravu položka v riskové matici, s níž nedokážeme reálně pohnout. Ke všem těmto projektům, se naši klienti budou vracet na konci dubna a tedy v době, kdy bychom, snad, měli mít jasno, nakolik se aktuální způsob fungování dostane nebo nedostane do svého nového normálu.

Jsme pyšní na naše klienty a jsme rádi, že pro ně můžeme dále řešit a koordinovat zásadní projekty, které jim pomohou usnadnit práci v budoucnu.

Díky našim klientům máme plné ruce práce i teď, společně revidujeme projektová zadání, očekávané přínosy, vedeme online workshopy abychom se společně dostali dál - řešíme témata, která budou opět podstatná a která nechceme zastavit, protože jejich výsledkem je přínos pro klienta!

Pokud aktuálně řešíte co s projekty u Vás, ozvěte se!

Jsme k dispozici : poradíme co s vašimi projekty, které mají aktuálně smysl a které bude dobré pozastavit, zrevidujeme projektové zadání, přehodnotíme za Vás přínosy, doporučíme jak z Vašich projektů dostat maximum, půjčíme Vám naše zdroje tak, abyste o nic nepřišli.

Máme čas, jsme online téměř stále a baví nás co děláme :)

Ozvěte se.

Tým PROJECT rePUBLIC s.r.o.

Vaše On-line PROJEKTOVÁ KANCELÁŘ :)

Mohlo by se vám taky líbit

Zobrazit všechny články